هوالحق

جبهه اقدام انقلاب اسلامی

جبهه اقدام انقلاب اسلامی

هوالحق

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

جرائم رایانه ای و سایبری موضوعی است که به تازگی بر سر زبان ها افتاده است. همواره اتفاقاتی در اطراف ما رخ می دهد و اقداماتی صورت می گیرد که قانون گذار برای حفظ نظم و امنیت عمومی، امنیت خانواده، فرهنگ و نظام، ناگزیر از وضع قوانین جدید می‌شود. جرائم سایبری نیز در زمره همین مسائل است.

به گفته اسنودن، ایران اولین هدف حملات سایبری آمریکا بوده است. به گزارش ای. وای. نیوز از خبرگزاری فارس به نقل از دیلی کالر، ادوارد اسنودن، (افشاگر جاسوسی های سایبری دولت آمریکا) می گوید: "اگر آمریکا هدف حملات سایبری قرار گرفته باید از این بابت تنها خودش را ملامت کند. زیرا این دولت روند جهانی برای انجام حملات سایبری تخریبی علیه دیگر کشورها را با حمله هکر ها به تاسیسات هسته ‌ای ایران آغاز کرد. آمریکا اولین کشوری بود که از بدافزار علیه دیگر کشورها استفاده نمود." اسنودن می گوید: "منصفانه است بگوییم، روند حملات سایبری را آمریکا با طراحی ویروس استاکس نت علیه برنامه هسته‌ ای ایران شروع کرد." این واقعیت که حمله یاد شده با مجوز آمریکا صورت گرفته نشانگر تحولی جدی در سبک تحلیل سنتی ما از سطوح خطراتی است که به دنبال مقابله با آنها هستیم. ویروس استاکس نت پیچیده ترین تهدید سایبری در زمان خود توصیف شده که علی رغم تصور دولت های صهیونیستی، ایران اسلامی توان مقابله با چنین تهدید هایی را دارد.

اما باید هشدار داد که با انتشار این ویروس ها در اینترنت، زندگی شخصی افراد به خطر افتاده و عجیب این که در حال حاضر این ویروس ها به طور رایگان در سایت های ایرانی قابل دانلود است! در همین راستا، باید به سایت های حاوی تصاویر و فیلم ‌های غیر اخلاقی یا همان هرزه نگاری نیز، توجه ویژه ای داشت، زیرا با توجه با فناوری‌ های جدید مانند محصولات اینترنتی نظیر شبکه های به اصطلاح اجتماعی، کودکان و نوجوانان نیز به راحتی به آنها دسترسی دارند. این موضوع خانواده ‌ها، اقشار فرهنگی، مذهبی و فرهیخته جامعه ما را نگران ساخته است و البته جای بسی تعجب است که چطور مسئولین وزارت ارتباطات، هم چنان به فکر افزایش پهنای باند اینترنت از دولت های نجس صهیونیستی هستند؟! و چرا همچنان از تشکیل شبکه ملی اطلاعات، آن هم به همان صورتی که در اسناد بالادستی آمده است، امتناع می ورزند؟! آیا رواج عکس ها و فیلم های مستهجن و به تبع آن رواج فحشا و فساد به خصوص در بین نسل جوان و حتی کودکان باعث نگرانی مسئولین نیست؟! چگونه سایت های دانلود فیلم های خارجی که اکثرا فیلم های بدون سانسور و متاسفانه مستهجن را برای دانلود عرضه می کنند، می توانند به راحتی در فضای مجازی کشورمان فعالیت کنند؟ چگونه هیچ نهاد نظارتی، به فعالیت های ضد اخلاقی آنان ایراد نمی گیرد؟

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۷ آبان ۹۵ ، ۲۳:۴۷
hosein hovalhagh

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۱ آبان ۹۵ ، ۱۳:۰۰
hosein hovalhagh

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۱ آبان ۹۵ ، ۱۲:۵۳
hosein hovalhagh