هوالحق

جبهه اقدام انقلاب اسلامی

جبهه اقدام انقلاب اسلامی

هوالحق

نافرمانی تا کِی!!!

جمعه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۸، ۰۶:۱۳ ب.ظ

 


اسفند سال ۹۰ در تاریخ انقلاب اسلامی روزی بسیار مهم محسوب می گردد.مقام معظم رهبری در چنین روزی حاصل و نتیجه ساعت ها کار دقیق کارشناسی را در حکمی با عنوان تشکیل شورای عالی فضای مجازی، تصمیمی حیاتی را برای موجودیت و ثبات انقلاب اسلامی در عرصه ای حساس و با اهمیت اتخاذ نمودند.

ایشان ضمن اعلام تشکیل چنین شورایی که در سطحی عالی از مسئولین سه قوه و مقامات تراز اول نظام مقدس اسلامی و کارشناسان خبره این حوزه بوجود آمده، برای یک یک اعضاء حکمی جداگانه نیز صادر کرده و در آن به ماموریت شورای عالی فضای مجازی بصورت ضمنی اشاره کردند.اما در میان آنچه بدان در محافل رسانه ای پرداخته نمی شود پیوستی می باشد که همراه حکم تشکیل شورای مذکور به آنها ابلاغ شد و در آن ۴۰ دستور کاربردی در جزئی ترین مسایل مرتبط با فضای مجازی به عنوان نقشه راه در اختیار اعضاء و دبیرخانه ای شورا قرار گرفت.

فعالیت بسیار کم شورای عالی فضای مجازی با چنین اهمیت کاری، نشان دهنده ضعف اعضاء بالاخص افراد حقوقی عضو دولت و ریاست آن است. چرا با آنکه از حساسیت شرایط و موضوعات مرتبط با این فضا آگاهی داشته و دارند، اولویتی برای آن قائل نشده اند!!!

 

نکته اصلی که نباید از یاد برد آنست که این اقدام دولت در عدم برگزاری جلسات شورا، _پیگیر و منظم_ چیزی از مسئولیت روسای قوه مقننه و قضائیه که موظف بوده اند در صورت عدم تشکیل جلسه به مدیریت رئیس قوه مجریه، خود به این وظیفه خطیر عمل نمایند کم نمیکند. متاسفانه اعضای حقوقی و حقیقی غیر دولتی نیز تحت دیکتاتوری اقلیت بر اکثریت دولتی ها دچار انفعال شده اند! امروز باید از تمامی اعضای حقیقی و حقوقی این شورا این سوال مهم پرسیده شود که چقدر به ۴۰ دستور فرماندهی کل قوا که شرح ماموریت یکایک شما بوده عمل کرده اید؟! که البته جواب آن با بررسی وضعیت موجود در فضای مجازی بسیار روشن است!! کار تا جایی پیش رفته که مقام معظم رهبری در فرمایشاتی غم بار بیان می دارند که اگر رهبری جامعه را به عهده نداشتند ریاست شورای عالی فضای مجازی را خود به عهده می گرفتند و البته به همین جا نیز اکتفاء نکرده و در فرمایشاتی دیگر که میزان عدم رضایت ایشان از شورا را به وضوح می توان از آن برداشت کرد می فرمایند: من حاضرم به عنوان یک کارشناس در این شورا نیز حضور داشته باشم!!

بسی شرمساری برای کسانیست که از قبل حکم مقام معظم رهبری سکان هدایت و سامان دهی فضایی را بر عهده گرفته اند که معظم له اهمیت آن را به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی دانسته اند و فرموده اند که باید در فضای مجازی، انقلاب اسلامی کرد. عملکرد ضعیف این شورا در طول این سال ها جای هیچگونه دفاعی نداشته و گویا افرادی که حکمی بدست دارند نمی دانند که در چه جایگاه حساسی قرار گرفته اند!!

 

۴۰ دستور زمین مانده مقام معظم رهبری و بحث شبکه ملی اطلاعات و پروژه های اقماری آن، با بی توجهی مسئولین امر مواجه شده و گویی برخی از عناصر مشکوک به ارتباط با سرویس های جاسوسی دولت های صهیونیستی بنای آن دارند آنچه که با دیگر دستورات مقتدر مظلوم در حوزه های ماننده مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت داده اند با این نیز، آن کنند.

عوامل دولتی حاضر در شورا مانند وزیر ارتباطات و عوامل موثر در این وزارت خانه باید جوابگو باشند که چرا دقیقاً مقابل اوامر مشخص و واضح مقام معظم رهبری در ۴۰ دستور پیوستی قیام کرده و با تفسیری محیرالعقول از مسایل زیرساختی بعنوان مثال "شبکه ملی اطلاعات" از انجام آن طفره می روند؟! آیا وقت آن نشده است که وزارت ارتباطات و سازمان های عریض و طویلی که تحت آن مدیریت می شوند، دست از بی قانونی برداشته و زراندوزی و دلالی اقتصادی در این حوزه را بر امنیت ملی ترجیح ندهند؟!

باید اعضای حقوقی و حقیقی حاکمیتی و غیردولتی نیز پاسخگو باشند که چرا در مقابل زیاده خواهی ها و بی قانونی های مکرر اعضای دولتی این شورا، در رابطه با فضای مجازی عکس العملی نشان نداده اند و این چنین با انفعال خود باعث گردیده اند که حتی دولت دستورات قضایی صادره در مورد برخورد با شبکه های ضد اجتماعی بستر تلفن همراه و وب صهیونیستی که توسط سرویس های جاسوسی – تروریستی ایجاد شده، مدیریت و کنترل می شوند را رد کرده و در مقابل آن ایستاده و حتی حکم فیلترینگ تلگرام را با راه اندازی هاتگرام و طلاگرام دور زده و به تبلیغ و استفاده از اینگونه نرم افزارها و سایت ها مشغول هستند!؟!

 

سالها از فعالیت این شورا میگذرد اما کماکان اهمیت این فضا برای برخی از اعضای آن جا نیفتاده و دولت نیز که تمام قد بر محور بی قانونی در این فضا مشغول است و با بی توجهی تمام نسبت به اوامر مقام معظم رهبری، باعث گردیده جبهه انقلاب اسلامی در این فضا بشدت دچار بحران شود. مجوز های ضد قانونی دولت که باید در شورای عالی فضای مجازی مورد تائید یا رد اعضاء قرار می گرفت و تمسخر پیوست های فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی توسط دولت و برخی از عوامل پشت پرده در راستای بی اثر کردن شورا، جنایتی علیه انقلاب اسلامی است و به نظر می آید افراد انقلابی حاضر در شورا باید در مقابل چنین اقدامات سخیف و جسارت واری، با قدرت ایستاده و بدانند که تمامی مردم مومن و انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی پشتیبان کسانی هستند که پشتیبان ولایت مطلقه فقیه باشند.

والسلام علی من اتبع الهدی

 

سید مقداد صادقی تحلیل گر ارشد فضای مجازی

 

۱_ دیدار مردم قم با رهبر انقلاب ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی